Ana sayfa Krediler Ertelemeli Kredi Kampanyası! Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Ertelemeli Kredi Kampanyası! Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

6
0

Günümüzde özellikle bankalar ile sürekli olarak çalışma ihtiyacı duyan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu durum zaman zaman kredi kartı şeklinde iken bazen de kredi çekme şeklindedir. Özellikle kredi çekme sonrası ödemelerin fazla olması, 1 ay içerisinde başlaması ve faizlerin fazla olması da beraberinde farklı sorunları oluşturmaktadır. Yapılan araştırmalara göre her geçen gün vatandaşların banka borçları artmakta ve yapılandırmaya düşen kredi ile kredi kartlarında artış yaşanmaktadır. Her ne kadar devlet tarafından bu konuda uyarılar ve çalışmalar yapılsa da özellikle bilinçsiz tüketim yapan vatandaşlar tarafından bu durum daha da sıkıntılı bir hal almaktadır. Vatandaşlar ise kendilerine en uygun olan kredi türlerini aramaktadır. Bankalar tarafından yapılan son düzenlemeler sonrasında ertelemeli kredi kampanyası başlatılmıştır.

Genellikle yılın son aylarında verilen krediye yılbaşında ödemeye başlanmaktadır. Üstelik bu kredi sadece ihtiyaç olarak karşılanmamakta araç kredisi ve ev kredisi de içerisinde bulunmaktadır. Hal böyle olunca da kredi çekmek isteyen, araç almak ya da ev almayı düşünen kişilerin de yılın son aylarında kredi çekmesi çok daha avantajlı olmaktadır. Bu sayede hem gecikmeli krediden yararlanabilmekte hem de düşük faizler ile ödeme yapmaktadır.

Ertelemeli Kredi Nedir?

Bankalar tarafından son dönemde vatandaşların rahat bir şekilde kredi çekmesi ve geri ödemesi için yapılan kampanyalar arasında ertelemeli kredi bulunmaktadır. Ertelemeli kredi, toplu paranın müşteriye verildikten sonra ödemelere geç başlanması anlamına gelmektedir. Örnek vermek gerekirse; Kasım ayında kredinin çekilmesi halinde bankanın kampanya şartlarına bağlı olarak ödemeye Ocak ya da Şubat ayında başlanmaktadır. Üstelik faiz oranlarında herhangi bir değişiklik bulunmamakta, bunun yanı sıra ek ücretler de talep edilmemektedir. Sizler de ertelemeli kredi sunan bankalar ile iletişime geçerek, avantajlı kredi çekme imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca banka tarafından verilen kredinin mutlaka geri ödemesini aksatmamanız gerekir. Bilindiği üzere kredide erteleme yapılsa da ödememeniz ya da sizin de borçları ertelemeniz halinde takibe düşme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca ödemelerin sürekli olarak yapılmaması halinde banka tarafından dava açılır ve avukat ücreti dahil olmak üzere toplam borç peşin olarak talep edilir.

Ertelemeli Kredi Nasıl Alınır?

Ertelemeli kredi almak oldukça kolay bir durumdur. Yakınınızda bulunan bir banka şubesine giderek ertelemeli kredi almak istediğiniz belirtmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra banka tarafından kredi notunuza ve diğer sicil bilgilerinize bakılacaktır. Bütçenizin ve kredi notunuzun onaylanması halinde ise banka tarafından sizlere onay verilecek ve kredi işlemi sağlanacaktır. Kredi notunuzun düşük olması ya da daha önce bankalar ile ödemelerde gecikme yapmanız halinde kredi almanız oldukça zordur. Ayrıca kredinin türüne bağlı olarak sadece kimliğiniz ile başvuru yeterli olmamakta ve ek belgeler talep edilebilmektedir.

Akbank ile TEB tarafından 3 ay ertelemeli kredi imkanı sunulmaktadır. Akbank’tan alınan kredinin maksimum vadesi 48 ay iken faiz oranı da %1,19 şeklindedir. TEB için vade miktarı Akbank ile aynı olsa da özellikle faiz oranı %1,32 olarak belirlenmiştir.

Ertelemeli ihtiyaç kredisinin şartları ise şu şekildedir;

-Kredi kullanmak isteyen kişinin mutlaka 18 yaşının altında olması ve üst yaş sınırı olarak da risk kısmında bulunmaması gerekir. Bazı bankalar yaşlı müşterilerine risk kapsamında olduğu için kredi sağlamamaktadır.

­-İpotek kullanmasının talep edilmesi halinde mutlaka eşin de onayı alınmalıdır. Aksi takdirde ipotek kabul edilmez ve kredi verilmez.

-Konut kredisi haricinde ertelemeli krediler maksimum 48 ay olarak belirlenmiştir.

-Gelirinizi resmi olarak kanıtlayacak bir belgeye sahip olmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here