Ana sayfa Krediler Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

11
0
faturaya-ek-cihaz

Belli bir gelire sahip olmayan, bankalarla arası bozuk olan, düzenli ödemeler yapamayan ya da kredi notu düşük olan kişilerin en çok yaşadığı sorunlar arasında kredi çekme yer almaktadır. Bilindiği üzere bankalar kredi notu düşük olan kişilere kredi ya da kredi kartı imkânı sağlamamaktadır. Hal böyle olunca da acil olarak paraya ihtiyacı olan kişiler farklı yollara başvurmaktadır. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz faturaya ek olarak alınan cihazlar şeklinde gösterilebilir. Bilindiği üzere telefonlara taksit imkânı kalktıktan sonra özellikle faturaya ek olarak cihaz alımına yoğun bir ilgi gösterilmişti. Üstelik kişinin kredi notu çok fazla etkili olmamakta ve düzenli fatura ödemeleri yapması halinde cihaz alabilmektedir.

Örnek vermek gerekirse; kredi notu düşük ya da kötü olan buna rağmen telefon faturasını 6 ay üst üste düzenli bir şekilde ödeyen kişiler bulundukları hattın şubesine giderek faturaya ek olarak bir cihaz alabilirler.

Faturalı hatlara kredi imkânı da yine bu şekilde ortaya çıkmıştır. Bilindiği üzere akıllı telefonlar ve elektronik cihazlar en çabuk satılan ürünler arasında gösterilmektedir. Sizler de düzenli ödemelerinizi yaptıktan sonra kullandığınız hattın şubesine gidebilir ve başvuruda yapabilir. Kredi almaya imkânı olmayan kişiler yaklaşık olarak 4 ile 5 milyar arasındaki telefonları 24 ya da 36 aya varan taksitler ile alabilmektedir. Satın aldıktan sonra kutuyu açmamanız, faturaları saklamanız halinde ürünü satarak nakit paraya çevirebilirsiniz.

Faturaya Ek Cihaz

Faturalı Hatlara Cihaz Alma ve Satış

Gerekli işlemleri yaptıktan sonra tarafınıza en uygun olan cihaz firma tarafından sağlanacaktır. Daha sonra bu ürünü başta sahibinden.com, LetGo gibi platformlarda ya da elden satabilirsiniz. Ayrıca kutulu, sıfır ve faturalı olması nedeniyle de değeri fazla düşmeyecek ve bu durum sizlere avantaj sağlayacaktır. Telefonu sattıktan sonra nakit ihtiyacınızı karşılayabilir ve faturanıza ek olarak da taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Bu tür işlemleri yapan aracılar bulunsa da hem güvenilirliği sorgulanmakta hem de daha fazla para almaktadır. Ancak siz kendiniz de giderek faturanıza ek olarak en uygun cihazı alabilirsiniz. Cihazı almadan önce yapacağınız araştırma sayesinde de ikinci el piyasasında en rahat satılan ürünler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Faturaya ek olarak ürün aldığınızda taksitli aldığınız için normal piyasa fiyatının biraz üstünde ödeme yapmanız mümkündür. Ancak bunu bir nevi banka faizleri olarak da düşünebilirsiniz. Normal şartlarda bankadan kredi çektiğinizde de yine faizler eklenmekte ve taksitli olarak ödediğinizde rakamda artış meydana gelmektedir.

Ayrıca bankadan kredi çekilmesi sırasında dosya ücreti, işlem ücreti ve sigorta gibi giderler olmakta, size kalan ana parada düşüş yaşanmaktadır. Operatörünüzden faturaya ek cihaz almanız halinde ise ödeyeceğiniz ücret daha az olmakta ve ikinci el satışı konusunda da bir miktar sabırlı olmanız gerekmektedir. Piyasayı analiz ettikten sonra en iyi rakamı bulabilir ve bu rakam üzerinden alıcılara denk gelebilirsiniz.

Faturaya Ek Telefon Fiyatları

Faturaya ek olarak verilen telefonların fiyatları belli şartlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu şartlar arasında telefonun modeli, çıkış yılı, piyasa fiyatı ve alınacak olan taksit miktarı yer almaktadır. Piyasası düşük olan telefonları sizler de düşük taksitler ile almanız halinde ödeyeceğiniz ücret de doğru orantılı olarak azalacaktır. Ayrıca zaman zaman operatörler kullanıcılarına bazı cihazlar üzerinden kampanya düzenlemekte ve piyasa fiyatının çok altında vermektedir. Operatörler tarafından sağlanan kampanyaları takip ederek de uygun fiyatlara son model bir cihaz sahibi olabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here