Ana sayfa Krediler İnternetten Online Kredi Başvurusu

İnternetten Online Kredi Başvurusu

26
0
webten-kredi

Günümüzde vatandaşlar bazı ihtiyaçları için toplu paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaçlar ev, araba, alışveriş ya da tatile çıkmak şeklinde de olabilirken, toplu para ise ancak bankalar aracılığıyla elde edilmektedir. Bilindiği üzere bankalar müşterilerine belli faiz ve vade oranları ile kredi vermekte, peşin para ihtiyacınızı karşılamaktadır. Üstelik geçmiş dönemlerde başvurular sadece şubeden çeşitli resmi prosedürlerle verilirken, günümüzde gelişen teknoloji sayesinde de bilgisayar, internet, mobil şube ya da SMS aracılığıyla sağlanmaktadır. Hal böyle olunca da sizler de internet üzerinden online olarak krediye başvurabilir, şube sırası beklemeden 7 gün 24 saat 5 dakika içerisinde kredi sahibi olabilirsiniz. Gelişen sistem sayesinde kredi notu ve bireyin sicili incelenmekte, sistem üzerinden anlık olarak cevap gelmektedir. Ayrıca bankalar zaman zaman internet üzerinden yapılan başvurulara özel kampanyalar düzenlemekte, faizleri azaltmakta ya da dosya masrafı almamaktadır. Bu sayede sizler de avantajlı bir şekilde kredi çekebilir, hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Araştırma Siteleri ile Kredi Başvurusu

Bilindiği üzere internet üzerinden birbirinden farklı kredileri tek bir sayfada toplayan siteler bulunmaktadır. Bu siteler sayesinde sizler de farklı bankaların kredileri hakkında bilgi sahibi olabilir, karşılaştırabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre bu tür siteleri kullanan bireylerin çok daha uygun fiyatlara, avantajlı krediler çektiği görülmektedir. Site üzerinden krediyi seçerek daha sonra ana siteye yönlendirebilirsiniz. Bankanın web sitesi üzerinden başvuru yapmanız halinde ise kısa süre içerisinde sonuçlar gelecektir.

Tabi ki kredi çekmeden önce siteyi incelemeli ve güvenilirliğini ölçmeniz gerekir. Zira internet üzerinden birçok sahte site bulunmakta, kullanıcıların bilgilerini çalabilmektedir.

İnternet siteleri üzerinden kredi başvurusu yapmak ise oldukça kolay bir işlemdir. Ancak araç kredisi ya da ev kredisi gibi bazı resmiyetler gerektiren kredilerin sadece şubeden alındığını da unutmamanız gerekir. Eğer ihtiyaç kredisi arıyorsanız ilk olarak seçtiğiniz bankanın web sitesine giriş yapın ve krediler bölümüne geçin. Daha sonra sizden istenilen bilgileri girerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Genellikle krediler bölümünde yapılan başvurularda T.C. kimlik numarası, isim soyisim, adres, meslek, aile bilgileri ve bunun yanı sıra gelir belgeleri sorulabilmektedir. Bilgilerin hepsini doğru olarak girmeniz kredi tanımlanması sırasında problem çıkmaması için önemlidir. Başvuru yapmanız halinde genellikle birkaç dakika içerisinde sonuç cep telefonunuza ya da sitedeki başvuru ekranına gelmektedir. Kabul edilmesi halinde ise gerekmesi durumunda şubeye çağrılma işleminiz yapılmakta ya da internet üzerinden doğrudan banka hesabınıza aktarılmaktadır.

Ayrıca başvurular sadece internet sitesi üzerinden yapılmamakta, bunun yanı sıra mobil şube, SMS aracılığıyla da başvurular yapabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız başvurular ile şube başvuruları arasında da fark bulunmaktadır. Zaman zaman internet üzerinden yaptığı başvurularda ret cevabı alan bireyler, daha sonra şubeye giderek tekrar başvuru yapmaktadır.

Ancak kredi başvurusu yaparken bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıda yer alan detaylara dikkat etmeniz halinde kredi onaylanma olasılığınız yüksektir.

-Sicilinizin bozuk olmamasına ve ödemelerinizi geciktirmemeye özen gösterin. Aksi taktirde ret cevabı almanız muhtemeldir.

-İnternet üzerinden başvuru yaparken mutlaka bilgilerinizi doğru girin. Yanlış bilgiler sonrasında kredi verilmesi halinde banka tarafından bazı sorunlar çıkartılabilir.

-Zaman zaman gelir belgesiz olarak kredi verilse de genellikle onaylanma işlemi gelir belgeli olarak daha kolay olmaktadır. Bu sebeple internet üzerinden onay almazsanız gelir belgeniz ile şubeye gidebilirsiniz.

-Bir başvurunuz reddedildiğinde devamlı olarak farklı bankaları ya da siteleri denemeyin. Yapılan sürekli başvrular sonrasında ret cevabı almanız halinde kredi notunuz düşmektedir. Eğer bir bankadan ret cevabı alırsanız kredi notu kontrolleri yapın ve bir süre bekleyin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here