Ana sayfa Krediler İş Bankası ve Hepsiburada Alışveriş Kredisi

İş Bankası ve Hepsiburada Alışveriş Kredisi

12
0
is-bankasi-hepsi-burada

Türkiye’nin enleri arasında yer alan İş Bankası ile Hepsiburada, yaptığı kampanyalar ve avantajlı tekliflerle müşterilerinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Bilindiği üzere son dönemde yapılan alışverişler için bankalar tarafından verilen alışveriş kredileri yoğun bir şekilde ilgi görüyordu. Çeşitli firmalar tarafından yapılan kredi kampanyaları kervanına İş Bankası ve Hepsiburada da katıldı. Özellikle telefon gibi cihazlara taksitlerin kaldırılması üzerine müşteriler tarafından alışveriş kredisi kullanılmış ve bu imkân sayesinde 48 aya varan taksitler ile ürün satın alınıyordu. 1998 yılında Doğan Holding tarafından kurulan ve faaliyete başladığı günden beridir Türkiye’nin en iyi alışveriş siteleri arasında yer alan Hepsiburada, yabancılara satılması gündemde iken bir yandan da İş Bankası gibi köklü bir banka ile ortaklık kurmayı da ihmal etmiyor.

Normal kredi ile benzerlik gösterse de özellikle alışveriş kredisi daha çabuk çıkmakta ve sigorta, dosya masrafı gibi ücretler bulunmamaktadır. Hal böyle olunca da İş Bankası tarafından sunulan alışveriş kredisi özellikle müşteriler için çok daha avantajlı bir hale gelmiştir. Ancak kredi notu düşük ya da sıkıntılı olan kişilerin bu krediden yararlanması diğer müşterilere göre çok daha zor olmaktadır. Bunun sebebi ise alışveriş kredisinde incelemenin yine İş Bankası tarafından yapılmasıdır.

Hepsiburada Alışveriş Kredisi Nasıl Kullanılır?

Hepsiburada üzerinden sunulan İş Bankası alışveriş kredisini kullanmak oldukça kolay olmakla birlikte hızlı bir sonuç alınmaktadır. Gerekli ürünler seçildikten sonra ödeme kısmına geçiş yaparak ilk süreç tamamlanabilir. Ödeme kısmında ise İş Bankası seçeneğine giriş yapılmalı ve ardından da müşterinin gerekli bilgileri girilmelidir. Yapılan başvuru sonrasında İş Bankası sistemi tarafından kısa bir inceleme gerçekleştirilmekte ve onay alınması halinde de anlık olarak ürün alınabilmektedir. Üstelik bu krediden 7 gün 24 saat yararlanmak mümkündür.

Ancak her alışveriş kredisinde olduğu gibi Hepsiburada üzerinden sunulan İş Bankası alışveriş kredisi konusunda da bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ise şu şekildedir;

-750 ile 15.000 Türk Lirası arasında alınan ürünlerde kredi kullanımı yapılabilmektedir. 750 Türk Lirası’ndan düşük ya da 15.000 Türk Lirası’ndan yüksek ürünler için İş Bankası alışveriş kredisi kullanılması mümkün değildir.

-Kredi onayının alınabilmesi için başvuru yapan kişinin bankalar ile ödeme konusunda sicil sıkıntısının bulunmaması gerekir. Sicili kötü olan kişiler yapılan başvuru sonrasında İş Bankası tarafından incelenmekte ve çoğu zaman da reddedilmektedir. Bu sebeple normal şartlarda bankalardan kredi ya da kredi kartı alamayan kişilerin kredi onayı alması da oldukça zordur. Kredinin alınmasında Hepsiburada platformunun herhangi bir etkisi bulunmamakta ve inisiyatif tamamen İş Bankası’nda olmaktadır.

İş Bankası – Hepsiburada

-Başvuru 7 gün 24 saat yapılabilmekte ve sistem üzerinde bulunan API sayesinde anlık olarak sonuçlanmaktadır. Kişinin bankaya gitmesine ya da herhangi bir form doldurmasına gerek yoktur.

-Genellikle İş Bankası müşterisi olan kişilerde bu işlem daha kolay olmakta ve İş Bankası müşterisi olmaması halinde de tarafına gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

-Ürünü aldıktan sonra iptal hakkı da bulunmaktadır. Krediyi kullandıktan sonra ürünü almanız ancak daha sonra iade etmeniz halinde 1 ay içerisinde bankaya giderek ya da İş Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, kredi kullanımını iptal ettirebilirsiniz. Bu süre zarfında herhangi bilgilendirme ya da girişim yapmamanız halinde krediniz tanımlanacak ve borç ödeme süreci de başlayacaktır.

Yukarıda yer alan şartların dışında zaman zaman banka ya da Hepsiburada üzerinden değişiklikler yapılabilmekte, kredi kullanımı sırasındaki güncel şartlara dikkat etmek gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here