Ana sayfa Genel Kim Milyoner Olmak İster

Kim Milyoner Olmak İster

20
0

Bir Hayli değişik ülkede aynı formatta yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışması, Türkiye’de uzun zamandır ekranlara gelen ve en çok beğenilen müsabakalardan biridir. Türkiye’de ilk olarak 2011 senesinde Kenan Işık’ın sunumu ile yayınlanmaya başlanan Kim Milyoner Olmak İster, yediden yetmişe herkesin katılabildiği ve izleyebildiği genel kültür müsabakasıdır.

Kim Milyoner Olmak İster müsabakası için tanımlanan kaideler çok basittir. Müsabaka toplamda 12 sualden oluşuyor. Bu suallere doğru yanıt verildikçe, kazanılan meblağ artmaktadır. Her sualin 4 şıkkı vardır ve bu şıklar arasından doğru olan yanıtın bulunması istenir.

Müsabakada iki tane baraj bulunuyor. İlk 2 sual doğru cevaplandıktan sonra birinci baraj geçilerek 1 000 TL kazanılıyor ve ikinci sualden sonra yanlış cevap verilse dahi 1 000 TL kazanılmış oluyor. İkinci baraj ise 7.sual ile kazanılan 15 000 TL barajıdır. 7.soruya doğru cevap verildikten sonra öteki suallere yanlış cevaplar verilse de, 15 000 TL ker halükarda kazanılmaktadır.

Müsabakaya başlarken telefonla sorma, seyircilere sorma ve yarı yarıya joker hakları verilmektedir. İkinci baraj olan 7.sorudan sonra çift yanıt biçiminde dördüncü bir joker hakkı daha verilmektedir. Yanıt vermekte zorlanılan suallerde jokerlerden takviye alınarak doğru cevap bulunmaya çalışılır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here