Ana sayfa Merak Edilenler KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü İletişim

KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü İletişim

11
0
kosgeb-halic-iletisim

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı yani kısacası KOSGEB, adından da belli olacağı üzere küçük ve orta ölçekli işletme kurmak isteyen vatandaşlara yönelik destekler sağlamaktadır. Özellikle son dönemde ekonomide yaşanan çalkantılar, sorunlar ve problemler beraberinde istihdam ihtiyacını getirmiştir. Bu aşamada sürekli olarak çalışmalar yapan yetkililer ise KOSGEB üzerinden yatırım yapmaktadır. Bu yatırımlar ise erkekler için orta miktarda olurken en çok desteği de yine kadınlara, engellilere ve gazi-şehit yakınlarına vermektedir. Ayrıca işletmeyi kuracağınız bölge, işletmenin türü ve detayları da yine verilen destekler konusunda etkili olur.

İstanbul bölgesinde bulunan ve desteklerden yararlanmak isteyen vatandaşlar ise genellikle KOSGEB Haliç Müdürlüğü iletişim bilgileri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Sizler de konumuzun detayını okuyarak iletişim bilgilerini alabilir ve işletme kurmayı düşünüyorsanız desteklerden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Kimdir?

Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan ve 1990 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kurulan KOSGEB, kendi işinin patronu olmak isteyen ancak yeterli sermaye ya da imkanı bulunmayan kişilere devlet hazinesinden destekler sağlamaktadır.

Girişimcilerden piyasadaki boşlukları görmesini ve can alıcı sektörü istemesini bekleyen KOSGEB, belirlediği sektörler üzerinden kadın ve erkeklere destek sağlar. Ayrıca KOSGEB’in desteklemediği bazı sektörlerde bulunmakta ve vatandaşların bu aşamada başvurular yapması halinde ret cevabı almaktadır. Her ne kadar KOSGEB çoğu sektöre cevap verse de girişimcilerden bazı destekleri talep ettiğini de unutmamak gerekir. Ayrıca KOSGEB tarafından verilen destekler direkt olarak nakit şeklinde olmamakta ve ilk olarak işyeri sahibi ürünleri aldıktan sonra faturasını KOSGEB’e sunmaktadır. KOSGEB tarafından yapılan detaylı incelemeler sonrasında ise işyeri sahibinin ödediği miktar, destek oranına da bağlı olarak yatırılmaktadır.

Eğer sizler de işyeri açmayı düşünüyorsanız mutlaka KOSGEB desteklerine göz atmalısınız. Ayrıca KOSGEB tarafından sadece hibe para verilmemekte, bunun yanı sıra işyerini kurduktan sonra büyütmeniz için de destekler sağlanmaktadır.

KOSGEB Destekleri Nelerdir?

KOSGEB destekleri ise öncelikle bölgeye ve işi yapacak kişinin cinsiyetine bağlı olarak değişiklik gösterir. Örnek vermek gerekirse; bir bölgede iş yapan erkek ile başka bir bölgede iş kuran kadına verilen destek bir olmamaktadır.

Verilen ilk destekler arasında 50.000 Türk Lirası hibe para bulunur. Bunun 2.000 Türk Lirası işletme kuruluş desteği, 18 bin Türk Lirası makine, teçhizat ve donanım için, kalan 30.000 Türk Lirası ise işletme giderleri (personel, fatura) için verilmektedir. Destek oranı bazı bölgelerde erkekler için %60 ile %70 arasında değişirken, bu durum kadınlar, engelliler, şehit ve gazi yakınları için %80 ile %90 aralığındadır. Bu sebeple eğer kadın girişimci iseniz KOSGEB tarafından verilen desteklerden yüksek miktarda yararlanmanız da mümkündür.

Yukarıda yer alan hibe paranın dışında işletmenizin belli bir dönemi geride bırakması ve kâra geçmesi halinde yükseltmeniz için bir destek daha verilir. Bu destek ise 100.000 Türk Lirası geri ödemeli faizsiz kredi şeklindedir. Bankaların faiz oranları ise göz önünde bulundurulduğunda KOSGEB tarafından verilen kredi oldukça avantaj sağlamaktadır.

KOSGEB Haliç Müdürlüğü İletişim Bilgileri

Adres: Maltepe Mahallesi / Yeni Londra Asfaltı / Yılanı Ayazma Yolu / Yeşil Plaza / Numara:15 / Kat:6 / Topkapı, KOSGEB Zeytinburnu, İstanbul

Telefon: 0212 482 03 03

Bazı KOSGEB şubelerinin iletişim bilgileri ise şu şekildedir;

İstanbul/Başakşehir Adres: Osb Eskop Sanayi Sitesi, 2780.Sok. No:3, 34490 Başakşehir/İstanbul

Telefon – (0212) 473 37 00

İstanbul/Kağıthane Adres: Gürsel Mahallesi, Erzincan Sk. No:18, 34400 Kağıthane/İstanbul

Telefon – (0212) 285 05 00

İstanbul/Ümraniye Adres: Esenşehir Mh., 308.Sok. İMES Sanayi Sitesi No:46, 34776 Ümraniye/İstanbul

Telefon – (0212) 528 21 00

İstanbul/Sarıyer Adres: Rumeli Hisarı, Kuzey Kampüs Kare Blok Giriş Kat, 34342 Sarıyer/İstanbul

Telefon – (0212) 287 45 90

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here