Ana sayfa Genel KREDİ NOTU VE PUANI HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

KREDİ NOTU VE PUANI HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

25
0

Kredi Notu Yükseltme
Çağımızın en büyük gereksinimi haline gelen Kredi ile Kredi Kartı başvurularınızın onaylanması veya neden onaylanmıyor sorusu için en önemli husurlarda olan Kredi Notunuz yüksekliği

veya düşük olması Kredi veya kredi kartı başvurularınızı etkiliyor . Bu konuda sizlere Kredi Notunuzu nasıl öğreneceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notumu Nasıl öğrenebilirim?

Kredi Kayıt tarafından hesaplanan ve çalıştığınız tüm bankalardaki hesap siciliniz ve daha önceki kredi ve kredi borçlarınızı zamanında ve eksiksiz yatırdıysanız bu verileri tek bir merkezde Kredi Notu Yükseltmetoplayan puanlama sistemidir. Kredi Notunuz yükseltme veya puanınız gerektiğinde KKB tarafından bütün bankalar ile paylaşılır ve paylaşılan verilerin durumuna göre yani kredilerinizi zamanında ödemiş misiniz ödememiş misiniz bunlara bakılır ve buna göre size olumlu veya olumsuz bir yanıt hızlı bir şekilde verilir.

Kredi Notumu Hangi Yollarla Ve Nasıl öğrenebilirim?
Kredi Notunuzu yüksek veya düşük olduğunu öğrenmek için, Sorgulamak ve Hesaplayıp ona göre hareket etmek için en kolay yol Findeks yoludur. Www.Findeks.Com adresinden üye olarak en detaylı şekilde kredi notunuzu öğrenebilir, sorgulayabilir ve hesabımızı yapabiliriz . Eğer Findeks üzerinden sorgulama yapmak istemiyorsanız, Her Bankalarında kendi alt yapısı içerisinde Kredi Notu Sorgulama sistemi bulunmaktadır, garanti ,Akbank , YapıKredi gibi birçok ankanında internet bankacılığından veya mobil şubesinden kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltme Findeks sistemi Güvenli midir?

Findeks Türkiye’nin önde gelen ve en güvenilir 9 bankanın bir araya gelerek oluşturdukları bir hızlı hizmet platformudur. Kredi Notunuzu öğrenmek ve hesaplamak için en güvenli ve en hızlı sistem Findeks.Com’dur.
Kredi veya kredi kartlarına başvuru yapabilmek için kredi notum kaç olmalı?
Eğer Krediye veya kredi kartına başvuracaksa nız Kredi Notunuzun minimum 1500 veya üzeri olması halinde başvurunuz olumlu yönde sonuçlanabilir.Eğer kredi notunuz 1500 ‘ün altındaysa kredi veya kredi kartı başvurunuz olumsuz yanıt alabilir sakın ümidinizi kaybetmeyin ve çeşitli bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızı bir an önce ödeyin ve kredi notunuz yükseldikten sonra tekrar başvuruda bulunun, Kredi Notu hesaplama Sistemine göre 1 En Riskli puan, 1900 ise en az Risk taşıyan puandır. Başvuruda bulunmadan önce Kredi Notunuzu kesinlikle sorgulayın çünkü notunuz düşükse kredi almanız imkansız olacaktır veya siz düşük kredi notu ile Kredi başvurusunda bulunursanız hem krediyi alamazsınız hemde Kredi Notunuz dahada düşmüş olur.Buda daha kötü sonuçlar doğurabilir
Siz her kredi eya kred kartı başvurusu yaptığınızda kredi notunuz otomotikmen düşmektedir!

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim ?

Kredi notunuzu yükseltmenin en iyi ve en faydalı yolu kredi veya kredi kartlarınızın ödemelerini zamanında ve disiplinli olarak eksisiz yatırmaktır. Ödemeniz gereken tutarları 3 veya 4 ay eksiksiz ve zamanında yatırırsanız kredi notunuz yükselişe geçmeye başlayacaktır .Kredi notunuzu yükseltmek için ödemeniz gereken tutarları 3-4 ay düzenli ödedikten sonra 5. ay borcunuzu tamamen kapatırsanız kredi notunuz epeyi yükselecektir
Kredi notunun yükselmesini sağlayacak bir başka yok ise ,düşük meblalar da kredi çekin ve o kredilerin ödenmesi gereken borcunu bir ay içerisinde tamamen ödeyerek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here