Ana sayfa Genel Mobil Alt Yapı Büyüyor

Mobil Alt Yapı Büyüyor

11
0

MOBİLDE YÜKSELİŞ VAR
Türkiye Bankalar birliğinin (TBB) verilerine göre, mobil bankacılık yapmak üzere sisteminde kayıtlı olan ve en az bir kez giris işleminde bulunmuş müşteri fonu 2016 sonunda 30,8 milyon kisiydi. Bunların 192 milyonu yani yüzde 62’si Ekim aralık 2016 donemi iç erisinde en az bir kez giris işlemi yapımıştı. Son bir yıl içerisinde en az bir kez giris işlemi yapmis mobil bankacılık müsteri sayısı ise 24,5 bi milyon kisi olmuştu. Son açıklana 2017 verilerinde gibi sayıların daha da artış gösterdiği dikkatlerden kaçmıyor. Mobil bankacılık yapmak üzere sistemde kayıtlı olan ve en az bir yo kez giriş işlemi yapmış müşteri sayısı en az Haziran 2017’de 37 milyon 342 bin kisiyi buldu.

12 milyon yatırım işlemi

 

Nisan -haziran mobil bankacılık gerçekleştirilen yaklaşık 12 milyon adet yatırım isle. minin hacmi 130 milyar TL. Nisan-Ha- ziran 2017 dönemi başlangıcıyla , mobil bankacılık hizmetinden faydalanarakgerçekleştirilen finansal işlemlerin toplam sayısı 209 milyon, tutar ise 457 milyar TL oldu. EFT, havale ve döviz transferi işlemle- rini kapsayan para transferleri işlem- leri, finansal işlem bütünlüğünün % 58’ini oluşturdu. Nisan-Haziran 2017 döneminde mobil bankacılık kanalıyla la kullandırılan anlık kredi adedi 423 bin, hacmi yaklaşık 4 milyar 366 bin TI. Aynı dönem içinde gerçekleştirir ir kez len sigorta satışı adedi ise 142 bin oldu

Deniz bank mobil bankacılık

FastPayi geliştirerek Internet of Things Banka olarak müşterilerimizin kullanımlarına ve pro- beacon sensörler veriler ile tanımladık . Bununla bir ne göre kampanyalar gönderip özel indirimler duruma geldik. te beacon teknolojisiyle anında ödeme yaptırabilir fiziki cüzdanları. Müşterilerimiz için büyük kullanım olanağı sunan hatta kartlarını, şifrenin yerine geçen Deniz Kabuğu’ile de kartvizit, fotoğraf ve işlerini saklayarak onlara hayat kolaylaştırmaya devam ediyoruz. işlem Müşterilerimizin diledikleri anda her yerden ve her zaman gün geliştiriyor ve işlerini kolayca yapabileceği Mobil Deniz uygulamamıza her bankacılık işlemi- yeni fonksiyon eklemeleri yapıyoruz. Hedefimiz her türlü ve kolay birini müşterinin şubeye gitmeden her nerede olursa olsun hızlı şekilde cep telefonundan gerçekleştirmesine yardımcı olmak ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak Mobil Deniz’de kredi kullandırma işlemlerine, kurum ta para transferine kadar 10 ürün grubu içerisinde hizmet veriyoruz. Yine şubelerimiz arasında en çok yapılan ilk 20 işlemin yüzde 86’sini Mobil Deniz üzerinden kullanıcılarımıza gerçekleştirme olanağı sunuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here