Ana sayfa Krediler Öğretmenler Günü Kredisi

Öğretmenler Günü Kredisi

12
0

Bankalar için öğretmenler ve devlet memurları ayrı bir statüde bulunmakta, kredi ile kredi kartı gibi işlemler kolayca yapılmaktadır. Bilindiği üzere ülkemizde binlerce devlet memuru bulunmakta ve maaşlarını düzenli olarak almaları, risk bulunmaması nedeniyle de bankalar için aktif bir müşteri profili oluştururlar. Hal böyle olunca da memurların başvuru yapması halinde kredi verme olasılığı çok daha fazladır. Özellikle 24 Kasım’ın yaklaşması ile birlikte gözler hem kutlanacak olan Öğretmenler Günü’ne hem de öğretmenler için yapılacak olan kampanyalara çevrildi. Ülkemizde öğretmenlere özel yapılan kampanya ve promosyonlardan birisi de hiç şüphesiz öğretmen kredisinin çıkarılmasıdır. Özellikle öğretmenler günü haftasında yapılan çalışmalar sonrasında öğretmenler indirimli fiyatlar, faizler ve yüksek vade oranları ile kredi çekebilmektedir. Eğer öğretmenseniz ve yakın zamanda kredi çekmeyi düşünüyorsanız, mutlaka 24 Kasım’ı beklemelisiniz.

Bilindiği üzere ülkemizde devlet bankalarının yanı sıra özel bankalar da bulunmakta ve çeşitli dönemlere bağlı olarak kredi kampanyaları düzenlemektedir. Bu kampanyalardan birisi de 24 Kasım kapsamında verilen kredilerdir. Konumuzun detayını inceleyerek öğretmen kredisi veren bankalar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Kredisi Veren Bankalar

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel kampanyalar düzenleyen bankalar ise ING Bank, Halk Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası ile Vakıfbank şeklindedir.

ING Bank

Özellikle son dönemde yaptığı kampanyalar ve promosyonlar ile bir anda dikkatleri üzerine çeken ING Bank, 24 Kasım’da da öğretmenleri unutmadı. ING Bank tarafından açıklanan rakamlara göre 24 Kasım tarihinde kredi çekecek olan öğretmenler için dosya masrafsız %1,18 oranla kredi verilebilecek.

Buna göre öğretmen kişinin 5.000 Türk Lirası çekmek istemesi halinde ödeyeceği rakam aylık 247 TL ve toplam ödenecek tutar da 5.932 olmaktadır. Eğer 10.000 Türk Lirası para çekmek isterse de geri ödeyeceği rakam aylık 356 TL taksitler ile 12.833 şeklindedir. Son dönemdeki faiz oranları ve kredi miktarları göz önüne alındığında ise oldukça avantajlı bir kredi türüdür.

Garanti Bankası

ING Bank gibi öğretmenlerden dosya masrafı talep etmeyen Garanti Bankası, %1,24 faiz oranı ile 48 aya kadar kredi sağlamaktadır. Öğretmenin Garanti Bankası’ndan kredi çekmek istemesi halinde 5.000 TL için ödeyeceği rakam 5.982 Türk Lirası şeklindedir.

İş Bankası

İş Bankası ise %1,19 faiz ile kredi sağlamakla birlikte 100 Türk Lirası da dosya ücreti talep etmektedir. Buna göre İş Bankası’ndan kredi alınması halinde 5.000 Türk Lirası için geri ödenecek rakam 5.958 Türk Lirası olsa da 100 TL dosya ücretinin de alınacağını unutmamak gerek.

Halk Bank

Yarı özel bankalar arasında yer alan ve çeşitli resmi ödemelerin de yapıldığı Halk Bank, 24 aylık vade ile kredi çekmeniz halinde %1.07 oran vermektedir. Faizler ise göz önüne alındığında bu rakam oldukça düşük gösterilmekte ve yoğun ilgi bulunmaktadır. Ayrıca Halk Bankası da yine müşterilerinden 100 Türk Lirası dosya masrafı almaktadır.

Vakıfbank

Memurların uğrak noktası haline gelen Vakıfbank, 48 ay vade ile 70.000’e kadar kredi oranı için sadece %1,13 faiz vermektedir. Bir öğretmenin ise 70.000 Türk Lirası çekmek istemesi halinde geri ödeyeceği rakam 1.993 olmaktadır. Ayrıca banka tarafından kredi çekilmesi sırasında kredi tahsis ücreti olarak 350 Türk Lirası alınır. Kredi çekecek kişinin mutlaka bu detayları göz önünde bulundurması ve daha sonra da Vakıfbank’a başvurması gerekir.

Yukarıda yer alan bankalar şimdiden öğretmen günü ile ilgili kredi kampanyalarını açıklamışlardır. Diğer bankalar ise henüz bir açıklama yapmazken, önümüzdeki günlerde yeni kredi kampanyaları gelebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here