Ana sayfa Merak Edilenler Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır

Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır

23
0
Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır
Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır

SANAL KART İLE GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır Günümüz teknolojisinde neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı internet sitelerinden online alışveriş yaparak sağlıyoruz. Bu kolaylıktan yararlanırken de kart bilgilerimizin güvende olmasını istiyoruz. Peki kredi kart bilgilerimizi nasıl güven altına alabiliriz diye düşündüğümüzde, bankaların sunduğu bir hizmet olarak karşımıza Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır çıkıyor.

Sanal Kart nedir?

Sanal kart, kredi kartının tüm özelliklerini taşıyarak, mevcut limite bağlı olarak üretilen, fiziki olarak bulunmaması nedeniyle tüm uzaktan alışverişlerde güvenle kullanılabilen, sadece numaralardan ibaret bir karttır. Kart, fiziki olarak basılmamakta ve tüketiciye gönderilmemektedir.

Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır
Sanal Kart İle Alışveriş Nasıl Yapılır

Sanal kart nasıl alınır?

Kredi kartını kullandığınız bankaların internet, mobil ve telefon bankacılığı aracılığıyla kolayca alınmaktadır. Bankalar bu hizmetleri için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Sanal kartın özellikleri nelerdir?

Sanal kart mevcut kredi kartınız ile aynı özellikleri taşımaktadır. Asıl karta bağlı olduğundan ödeme tarihi ve hesap kesim tarihi takibi gerektirmez. Banka tarafından ücretsiz olarak sunulur. Banka anlaşması kapsamında taksitli alışveriş ve kampanyalardan yararlanma imkanı sunmaktadır. Alışverişlerinizden bonus / para puan kazandırır.

3D Security özelliği sanal kartlar için de geçerlidir. Ücretsiz temin edilen bu karta yıllık kart ücreti de alınmamaktadır. Yurtdışı online alışveriş sitelerinden TL / USD / EUR ödeme imkanı da bulunmaktadır. Kullanıcı tarafından belirlenen limit her alışveriş sonrasında sıfırlanmakta olduğundan, kopyalanma veya kötü niyetli kullanım durumunda risk teşkil etmez.

Sanal kart nasıl kullanılır?

Öncelikle sanal kredi kartınıza alışveriş tutarınız kadar limit tanımlamanız gerekiyor. Eğer 1.000 TL tutarında bir alışveriş yapacak iseniz sanal kartınıza 1.000 TL limit tanımlamanız gerekmektedir. İnternet sitelerinde online alışveriş yaparken, ödeme sırasında sanal kartınıza ait kart numarası, son kullanma tarihi ve arka yüzünde bulunan güvenlik numarası (cvv numarası) bilgilerini girerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Alışveriş sonrasında sanal kart limiti sıfırlanmaktadır. Her alışveriş öncesi sanal kartınıza limit tanımlamanız gerekmektedir. Tanımladığınız her limit tutarı asıl kartınızdan düşecektir. Eğer sanal kartınız ile internet sitelerinden alışveriş yaptıktan sonra hala kullanılabilir limitiniz var ise, belirlediğiniz süre sonunda kartınıza otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilir ya da kart limitini iptal ederek asıl kartınıza iade edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here